Anasayfa   |   Orkestra   |   Konserler   |  Turneler   |   İletişim                                Web Sorumlusu:   ilker.akis@deu.edu.tr

       ANASAYFA

        ORKESTRA

      KONSERLER

        TURNELER

       İLETİŞİM
DESO Hakkında


    Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası 2001 yılında kurulmuştur. D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü ve Konservatuvar Müdürü Prof. Şeniz Duru'nun kurumsal ve kişisel destekleriyle Konservatuvar binasında çalışmalarını sürdüren orkestramız, Kültür Bakanlığına bağlı olarak kurulan ve özel sektör senfoni ve oda orkestralarının yanı sıra, ülkemizde bir Devlet Üniversitesinin kurmuş olduğu ilk senfoni orkestrasıdır. DESO, kurulduğu günden bu yana ayda bir senfonik konser vermekte, bunun yanı sıra oda müziği etkinliklerini de sürdürmektedir. İzmir Devlet Senfoni Orkestrasının,  İzmir Devlet Opera ve Balesi'nin ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin de kurumsal ve sanatsal anlamda desteğini alan DESO'nun müdürü Prof. Ümit İşgörür’dür.

Duyuru


16 Mayıs 2015 Cumartesi günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleştireceğimiz konserimize tüm müzik severleri bekliyoruz.